Маица Hangover loading

700 MKD 500 MKD

Исчисти
Шифра: N/A Категории: , тагови: ,

Опис на производот

Маици имаме во сите големини во сите бои и се македонски производ – 100% памук.

Цената вклучува штампање од една страна на маицата и тоа во принт од А4 формат. Исто така во цената е вклучено принтот на маицата да биде во какви сакате бои.

Се работи за колор принт на Еко-солвент плотер, маицата е комбинација од кат и плот. Почекајте 24ч откако топлината ќе достигне максимум од 50 степени – внатре и надвор. Не користете белило или други агресивни детергенти. Хемиско чистење: не. Сушење во машина: не е препорачливо.

Дополнитени информации

Пол

Машка, Женска

Големина

S, M, L, XL, XXL

Боја

Сина, Црвена, Бела, Тегет, Сива, Црна